تبریک گفتن بازار قانون واردات وارداتی

تبریک گفتن: بازار قانون واردات وارداتی کشاورزی کارخانه کشاورزی بازرگانی دولت یازدهم جهاد کشاورزی کمیسیون کشاورزی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت بزودی

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: نخستین مرحله واریزی سود سهام عدالت سال ۹۶، بزودی به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت بزودی

واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت بزودی

عبارات مهم : قانون

سازمان شخصی سازی اعلام کرد: نخستین مرحله واریزی سود سهام عدالت سال ۹۶، بزودی به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

تسنیم نوشت:سازمان شخصی سازی منشتر شدن مطلبی در خصوص “زمان واریز سود سهام عدالت” اعلام کرد: طرح توزیع سهام عدالت از سال 1385 در کشور شروع و عملیاتی شده است است و بر اساس آن یک میلیون تومان سهم از سهام شرکتهای سرمایه پذیر به مشمولان تخصیص داده شده است است که مقرر شد در طی مدت 10 سال از محل سود سالیانه سهام شرکتهای مذکور، اقساط مربوط به سهام عدالت مشمولان تسویه شود.

واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت بزودی

بر این اساس سال 1395، آخرین مهلت قانونی تسویه اقساط سهام عدالت از محل سود سالیانه این سهام بوده هست. بعلاوه این که در این راستا از سال 1396 نیز سود عملکرد سال مالی 1395 شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت باید به حساب مشمولان واریز شود.

البته طبق قانون شرکت شخصی سازی مکلف است چنانچه در آخر دوره تقسیط 10 ساله، از محل سود دریافتی شرکتهای سرمایه پذیر اقساط مبلغ یک میلیون سهم تخصیصی تادیه نگردد، با فراهم آوردن سازوکارهای لازم، در مدت شش ماه این وقت را به مشمولان بدهد تا از محل آورده نقدی خود “در صورت تمایل” اقدام به زیاد کردن ارزش سهام عدالت خود نمایند.

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد: نخستین مرحله واریزی سود سهام عدالت سال ۹۶، بزودی به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

بر این اساس نیز شرکت شخصی سازی در نیمه اسفند سال گذشته با راه اندازی سامانه سهام عدالت اقدام به ارائه صورتحساب به مشمولان سهام عدالت کرد که مطابق قانون، دارندگان سهام عدالت تا آخر شهریور ماه امسال مهلت داشتند تا در صورت میل به اقدام به زیاد کردن ارزش سهام عدالت خود کنند؛ که البته با نظر شورای عالی اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی این مهلت تا آخر مهرماه به مدت یک ماه دیگر تمدید شد.

همچنین همان گونه که اشاره شد سود ناشی از عملکرد سال مالی 1395 شرکتهای سرمایه پذیر از امسال باید به حساب مشمولان واریز شود که بر این اساس شرکت شخصی سازی از آخرهای فروردین ماه امسال با فراهم آوردن سازوکارهای مورد نیاز در سامانه سهام عدالت، اقدام به دریافت شماره شبای حساب بانکی مشمولان سهام عدالت نموده است.

از سوی دیگر طبق قانون، شرکتهای حاضر در سبد سهام عدالت از وقت اجرای مجمع عمومی خود و تصویب سود سهام سهامداران، 8 ماه وقت دارند تا نسبت به واریز سود به سهامداران از جمله سود مرتبط با سهام عدالت به حساب شرکت شخصی سازی اقدام کنند که با در نظرگرفتن این که مجمع عمومی سالیانه بسیاری از شرکتهای سرمایه پذیر در تیرماه سالجاری برگزار شد، بنابراین شرکت های سرمایه پذیر در سبد سهام عدالت می توانند تا آخر سال اقدام به واریز این سود کنند.

واریز نخستین مرحله سود سهام عدالت بزودی

بر این اساس شرکت شخصی سازی می تواند در آخر سال و بعد از دریافت کامل سودهای تقسیمی مجامع شرکتهای سرمایه پذیر اقدام به تقسیم سود میان مشمولان کند ولی مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته و به جهت این که سود دریافتی از شرکت های سرمایه پذیر به یکباره به حساب شرکت شخصی سازی واریز نمی گردد، در تلاش هستیم تا این سود را در چند مرحله و به تناسب مبالغ دریافتی از شرکتهای مذکور به حساب بانکی مشمولان واریز نمائیم که ان شاالله نخستین مرحله واریزی سود سهام عدالت سال 96 نیز بزودی به حساب آنان واریز خواهد شد.

واژه های کلیدی: قانون | قانونی | سهام عدالت | قانون اساسی | سامانه سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs