تبریک گفتن بازار قانون واردات وارداتی

تبریک گفتن: بازار قانون واردات وارداتی کشاورزی کارخانه کشاورزی بازرگانی دولت یازدهم جهاد کشاورزی کمیسیون کشاورزی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم مجلس با دستور رهبری انجام شد / لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی روایتی از نامه‌نگاری با مقام معظم رهبری در خصوص استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم و استقرار مرکز پژوهش‌ها در ساختمان مرکز تحقیقات مجمع ت

استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم مجلس با دستور رهبری انجام شد / لاریجانی

لاریجانی: استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم مجلس با دستور رهبری انجام شد

عبارات مهم : استفاده

رئیس مجلس شورای اسلامی روایتی از نامه نگاری با مقام معظم رهبری در خصوص استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم و استقرار مرکز پژوهش ها در ساختمان مرکز تحقیقات مجمع تشخیص ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی صبحگاه امروز (چهارشنبه) مجلس در پاسخ به تذکر محمدرضا پورابراهیمی مدیر کمیسیون اقتصادی راجع به اینکه مدت هاست نمایندگان نمی توانند از نظرات کارشناسی مرکز پژوهش ها استفاده کنند، گفت: ساختمان مرکز پژوهش ها به خاطر گودبرداری بی قاعده ای که در کنار آن انجام شد، ترک برداشت و وزارت راه و شهرسازی هم به ما نامه نوشت که خطر ریزش جدی هست. ما جهت حل مسئله دیدیم که باید از یکی ا ز دستگاه ها ساختمان بگیریم. چراکه مرکز به ساختمانی به زیربنای حدود 5 تا 6 هزار متر نیاز دارد.

استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم مجلس با دستور رهبری انجام شد / لاریجانی

وی افزود: ما سال قبل به شهرداری نامه نوشتیم ولی شهرداری گفت چنین ساختمانی نداریم. بعد از وزارت آموزش و پروش خواستیم یکی از ساختمانهایشان را در اختیار ما قرار دهند که بعد از مدتی گفتند آن را جهت کار دیگری در نظر گرفتند. در صورتی که آن ساختمان خالی بود. ما مجبور شدیم ساختمان قدیم مجلس را تعمیر کنیم تا ساختمان پژوهش ها به آنجا برود تا راه حلی بیندیشیم. مبالغی هم هزینه شد که آنجا تعمیر و ظرف سه ماه آماده شود.

رئیس مجلس ادامه داد: هنگامی که مرکز پژوهش ها می خواست به آن ساختمان نقل مکان کند مجمع تشخیص مصلحت که شکل تازه پیدا کرده تقاضایی از رهبری کردند که ساختمان مجلس را به مجمع بدهند. من هم خدمت رهبری نامه نوشتم که ما مفری به جز این که مرکز پژوهشها را آنجا ببریم، نداریم. ایشان در نامه ای جواب دادند که این عوض کردن انجام شود و مجمع از ساختمان مجلس قدیم استفاده کنند و ما ساختمانی در اختیار مرکز پژوهشها قرار دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی روایتی از نامه‌نگاری با مقام معظم رهبری در خصوص استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم و استقرار مرکز پژوهش‌ها در ساختمان مرکز تحقیقات مجمع ت

لاریجانی یادآور شد: ما هر چه گشتیم ساختمانی که سیستم اداری داشته باشد، جهت مرکز پژوهشها پیدا نکردیم. لذا خدمت ایشان نامه نوشتیم که اگر این کار انجام شود مرکز تحقیقات مجمع که در نیاوران است به مرکز پژوهشها داده شود که مسئله آنها حل شود و ما ساختمان مجلس را در اختیار آنها قرار دهیم. آقا نیز دستور دادند مرکز تحقیقات در اختیار مجلس قرار گیرد. در این بین دبیر مجمع تشخیص بحث هایی داشتند که ما مشکلاتی داریم و نمی توانیم ساختمان را بدهیم و همین مسئله باعث شد این کار طول بکشد. حتی ایشان پیشنهاد داد مجلس دست خودتان باشد ما نیز گفتیم ما مشکلی نداریم، پیشنهاد دهنده نبودیم ولی چون رهبری گفتند همه باید اطاعت کنیم نهایتا قرار بر این شد که ساختمان را به ما بدهند.

رئیس مجلس اظهار کرد: در حال حاضر چهار، پنج طبقه از این ساختمان را به ما دادند و این نقل و انتقال در حال انجام هست؛ البته این کار طول کشید و ما حتی به مردها گفتیم و این کار باعث می شود که مرکز پژوهش ها نتواند کار را انجام دهد؛ الان کل ساختمان باید تخلیه شود ولی فقط چهار، پنج طبقه تخلیه شده است جهت همین کار طول کشیده هست. آقای جلالی هم در حال پیگیری هست، ولی هنوز کل مرکز پژوهشها مستقر نشده است.

لاریجانی همچنین تاکید کرد: مرکز پژوهش ابزار کار مجلس است و این مسئله باعث می شود کار کمیسیون ها و مجلس هم عقب بیفتد؛ ضمن اینکه ما راه حل دیگری نداریم و ساختمانی نزدیک مجلس نیست که 5، 6 هزار متر زیربنا داشته باشد این تصمیمی است که گرفته شده است ضمن اینکه بحث مالکیت مجلس قدیم مطرح نیست. مجمع تشخیص فقط از آن استفاده می کند ما اگر حتی در اینجا (ساختمان بهارستان) مشکلی پیدا کنیم از نظر آیین نامه باید به این ساختمان برویم و از آنجا استفاده کنیم.

استقرار مجمع تشخیص در ساختمان قدیم مجلس با دستور رهبری انجام شد / لاریجانی

واژه های کلیدی: استفاده | ساختمان | لاریجانی | علی لاریجانی | مقام معظم رهبری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs